top news

najczęściej czytane

data:

14.09.2010

rodzaj tekstu:

z życia firm

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

MagnifiCo na NewConnect

W ubiegłym tygodniu, na rynku NewConnect zadebiutowała agencja public relations magnifiCo S.A.

Notowania praw do akcji serii C (PDA) na pierwszej sesji zakończyły się niewielkim spadkiem (-1,90%), jednakże należy podkreślić, iż kurs zamknięcia był wyższy o 14,4% od ceny po której obejmowano akcje serii C. W ciągu tygodnia kurs istotnie wzrósł przy rosnących obrotach.

W piątek walory magnifiCo były wyceniane na 1,35 zł notując w ciągu jednego dnia wzrost o 19,5%. W pierwszym tygodniu od debiutu skumulowane obroty wyniosły 1.216 tys. zł, a właściciela zmieniło 548.538 szt. PDA.  To oznacza, że cała emisja akcji serii C zmieniła właściciela blisko dwukrotnie i odzwierciedla zainteresowanie inwestorów.
 
- Jesteśmy zadowoleni z debiutu i jak na razie spokojni o kurs akcji. Cieszy nas systematyczny wzrost kursu PDA oraz wzrost obrotów. W przeciwieństwie do wielu debiutów podczas których osiągano zawrotne wyceny spółek, po czym następowała masowa wyprzedaż i załamanie kursu, debiut magnifiCo w tym kontekście jest scenariuszem modelowym i powodem do zadowolenia dla wszystkich zainteresowanych. Warto także zwrócić uwagę, że był to w ubiegłym tygodniu jeden z najlepszych debiutów na tle pozostałych, które miały miejsce w tym samym czasie  – powiedział Marek Montoya, Przewodniczący Rady Nadzorczej magnifiCo S.A.
 
- To co nas nieco zaskoczyło, to popularność spółki na forach internetowych. magnifiCo wzbudza zainteresowanie ale także i kontrowersje. Z naszej perspektywy to jednak dobry sygnał i jak na razie, faktycznie przekłada się na ilość zawieranych przez inwestorów transakcji. Ze strony spółki w najbliższym czasie na pewno dostarczymy rynkowi pozytywnych informacji. Obecnie koncentrujemy się na realizacji prognoz finansowych oraz na wykorzystaniu pozyskanego z emisji kapitału
– skomentowała Karolina Maria Siudyła, Prezes Zarządu magnifiCo S.A.


 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobny news

ładowanie...