top news

najczęściej czytane

data:

03.09.2010

rodzaj tekstu:

wydarzenia branżowe

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Pole golfowe polem warsztatów biznesowych

17 września 2010 Fundacja Aeris Futuro oraz Urząd Miasta Krakowa zapraszają na warsztaty biznesowe „Sukces to Twoje naturalne środowisko! – Wdrażanie standardu Zielonych Wydarzeń w Twoim miejscu pracy” połączone z kursem golfa.

Każdy uczestnik spotkania posadzi swoje firmowe drzewo na polu golfowym w Ochmanowie, otrzyma porcję wiedzy na temat idei green events w praktyce, spróbuje swoich sił w grze w golfa.

Warsztaty mają na celu przybliżyć teorię i praktykę idei Zielonych Wydarzeń, jako kluczowych w prowadzaniu polityki zrównoważonego rozwoju. Organizatorzy chcą podzielić się swoją wiedzą na temat Standardu Zielonych Wydarzeń i jego roli w prowadzeniu działalności ekonomicznej w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu. Urząd Miasta Krakowa jako współorganizator tego przedsięwzięcia pragnie podkreślić, że Kraków jest miastem dostrzegającym wagę organizacji wydarzeń biznesowych jako zielonych. Fundacja Aeris Futuro, inicjator i pomysłodawca spotkania, prowadzi Kampanię edukacyjno-promocyjną dla świadomego i zrównoważonego stylu życia „Zielone Wydarzenia”.

Warsztaty przeznaczone są dla jednostek biznesowych, małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji oraz przedstawicieli samorządów lokalnych. Spotkanie odbędzie się na polu golfowym Royal Krakow Golf & Country Club, w Ochmanowie koło Krakowa. Udział nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona, termin zgłoszeń – do 13 września 2010r.

Wykład wstępny na temat Zielonych Wydarzeń wygłosi Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro, twórczyni pierwszego w Polsce narzędzia do szacowania emisji gazów cieplarnianych (carbon footprint) - Kalkulatora CO2. Drugim instytucjonalnym partnerem merytorycznym warsztatów jest Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii, której przedstawiciel Łukasz Polakowski przedstawi procedury dotyczące polskiego standardu Zielonych Wydarzeń i dobre praktyki od kontekstu międzynarodowego do lokalnego.

Uczestnicy warsztatów będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego pod kierunkiem eko-konsultantów Fundacji Aeris Futuro będą szukać odpowiedzi na pytanie „Jak osiągnąć sukces w zgodzie z zasadą 3P (people, profit, planet)”. Będzie to również doskonała okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami na temat prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju w swoich firmach. W ten sposób miejsce spotkania, czyli pole golfowe, stanie się „polem” wymiany myśli, informacji i koncepcji.

Wszystkie uczestniczące w warsztatach firmy będą mogły wziąć udział w zaplanowanym na 1 października Dniu Eko-biura oraz w konkursie, gdzie nagrodą będzie eko-wyjazd integracyjny dla pracowników. O tym jak prowadzić na co dzień Eko-biuro, o inspiracjach i dobrych praktykach opowie Anna Dymarczyk, koordynator projektów w Fundacji Aeris Futuro.

Same warsztaty będą przykładem Zielonego Wydarzenia. Organizatorzy zaplanowali poszczególne jego elementy w sposób zrównoważony: eko-transport (www.carpooling.pl), eko-poczęstunek, offsetowanie wydarzenia poprzez sadzenie drzew. Każdy uczestnik spotkania posadzi na polu golfowym drzewo swojej firmy. W ten sposób idea Zielonych Wydarzeń zostanie zakorzeniona… na polu golfowym i w firmach osób, które wezmą udział w warsztatach.

Warsztaty połączone są z kursem golfa. „Golf jako najbardziej zielony ze sportów jest odpowiednią scenerią dla prezentacji idei Zielonych Wydarzeń - jak mówi Liliana Kula Manager Royal Krakow Golf & Country Club, w Ochmanowie - 17 września połączy nas golf, rekreacja i idee biznesu ważne dla nas, naszych firm i społeczeństwa. Popieramy i zapraszamy.”

Zgłoszenia na warsztaty poprzez stronę internetową http://www.zielonewydarzenia.pl/rejestracja-sttns 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobny news

ładowanie...