top know how

najczęściej czytane
12699488105482891.jpg

autor:

Ewa Bojdunik

data:

30.03.2010

rodzaj tekstu:

organizacja eventu

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Gdzie zorganizować niezapomniane wydarzenie?

Globalne spowolnienie gospodarcze doprowadziło do redukcji kosztów we wszystkich niemal sektorach. Najbardziej „po głowie” dostało się jednak branży eventowej – rezygnacja z funduszy przeznaczonych na integrację, motywację czy szkolenia pracowników to pierwsze czego zakazali właściciele firm.

Czy jednak firmy powinny dystansować się od branży eventowej na tak wielką skalę?

Rynki mają to do siebie, że w pewnym momencie potrafią się odpowiednio dostosować do zaistniałej sytuacji i nowych warunków w jakich przyszło im funkcjonować. Branża eventowa już dawno pogodziła się z faktem, iż należy brać pod uwagę klientów, którzy będą w stanie pozwolić sobie na event już przy niewielkim budżecie, mimo iż wcześniej klienci zdążyli już przyzwyczaić się do wysokiego standardu, z którego w obecnym czasie nie chcą zrezygnować. Najtrudniejsze zadanie spoczywa więc na głowie organizatorów, którzy dwoją się i troją aby zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie przy niskich kosztach.

Coraz częściej w ofercie agencji eventowych pojawiać się zaczęło nowe rozwiązanie tzw., „Eventy o poranku”, które ze względu na porę dnia są o wiele tańszym rozwiązaniem na zebranie w jednym miejscu i czasie przedstawicieli grup docelowych i dotarcie do nich z konkretnym komunikatem.

Wczesna pora dnia pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z wynajęciem drogich klubów jak również zakupem rożnego rodzaju drogich alkoholi, które są nieodłącznym elementem wieczornych eventów. W trakcie „eventu o poranku” można zaserwować delikatne przekąski, muzykę czy występ artystyczny połączony z prezentacją produktu.

Ciekawym podejściem do eventu może być również catering molekularny. Kuchnia ta odznacza się oryginalnym smakiem, niezwykłym sposobem przyrządzania potraw i przede wszystkim prawdziwie kosmicznym wrażeniem wizualnym. W cateringu molekularnym istotne jest to, że zrywa on z dotychczasowym rodzajem poczęstunku i wyobrażeniami o gotowaniu. Celem tego rodzaju cateringu jest osiągnięcie doskonałego wręcz i czystego smaku potraw. Cóż może być innowacyjnego w kuchni? Potrawy takie jak kawior o smaku pomarańczy, ryb o smaku czekoladowym czy makaron w aerozolu, mówią chyba same za siebie.

Podczas tak niezwykłego śniadania czy lunchu możemy mieć pewność, że informacje czy też interesy, na których nam zależy z pewnością zostaną dobrze przyswojone, zapamiętane i spotkają się z aprobatą uczestników. Nie zapominajmy również o tym, że we wczesnych godzinach porannych mamy bardziej ” trzeźwy” umysł niż późnym popołudniem, chętniej dzielimy się spostrzeżeniami i nie narzekamy na zmęczenie.

Czas kryzysu oprócz załamywania rąk nad każdą złotówką, jest doskonałą okazją aby zacząć czerpać i nasiąkać dobrymi praktykami płynącymi z organizacji rożnego rodzaju spotkań biznesowych. Eventami, które zdecydowanie warto rozważyć w czasie stagnacji są niewątpliwie:

Szkolenia

Ostatnie miesiące doprowadziły do znacznej redukcji pracowników w firmach na całym świecie. Bardzo ważne jest więc aby Ci, którym udało się ocalić stołek, byli naprawdę dobrze wykwalifikowani i wykazywali się wszechstronnymi umiejętnościami. Pozwoli to firmom utrzymać dotychczasowy poziom obrotów przy mniejszych ale wydajniejszych nakładach pracy.

Obecnie warto zwrócić szczególną uwagę na szkolenie pracowników działu sprzedaży – konsumenci znacznie rozważniej dokonują wszelkich zakupów, stąd kompetencje handlowców znacząco mogą wpłynąć na wyniki sprzedaży.

Konferencje

Istotny element prowadzenia biznesu od zawsze skupiał się wokół przepływu informacji. Niestabilność gospodarki z jednej strony potęguje chęć zaprezentowania nowych rozwiązań technologicznych czy odkryć naukowych, z drugiej zaś strony znacznie potęguje chęć poznania możliwości które pomogą zredukować koszty w przedsiębiorstwach.

Imprezy integracyjne


Obecna sytuacja gospodarcza wywołała spore zamieszanie w kadrach a strach przed utratą pracy wpisał się już w codzienność. Ważne jest więc aby pracodawcy stworzyli takie warunki pracy, w których pracownicy poczują, że ich samopoczucie nie jest szefom obojętne. Impreza integracyjna będzie w tym przypadku idealnym narzędziem, które „zjednoczy” wszystkich pracowników firmy łącznie z jej szefostwem. Firmy nie powinny bowiem zapominać, że ich największy potencjał tkwi właśnie w ludziach. To właśnie od dobrze wykształconych, zmotywowanych i lojalnych pracowników zależą zyski firmy, a co za tym idzie jej ugruntowana pozycja na rynku. Stąd pamiętajmy aby również w dobie kryzysu zadbać o zatrzymanie najlepszych ludzi. Skutecznym narzędziem HR okazuje się również tutaj dobrze zorganizowany event o charakterze integracyjnym. Imprezy mające na celu budowanie zespołu, czyli tzw. teambuilging opierają się głównie na zadaniach zespołowych i współpracy w grupie. Podobną rolę spełniają na przykład szkolenia, outdoorowe, które pomagają w osiągnięciu takich celów jak integracja grupy, budowanie lojalności wobec firmy, identyfikacja ról w zespole, nauka przez doświadczenie, pokonanie własnych słabości czy też efektywne rozwiązywanie problemów.

Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne

ładowanie...