top know how

najczęściej czytane
12753988662995031.jpg

autor:

Jakub Zdrzalik, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych

data:

01.06.2010

rodzaj tekstu:

organizacja eventu

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Case Study konferencji prasowej

Wydarzenie – konferencja prasowa związana z wprowadzeniem na rynek nowego produktu - piekarnika Electrolux Combi Steam. Realizacja – Grupa Dreamage.

Wydarzenie

Kulinarne fajerwerki z Electrolux – konferencja prasowa.

Założenia i cele projektu


Przekazanie podczas konferencji dwóch najważniejszych elementów komunikatu dotyczącego piekarnika parowego, czyli: doskonały wygląd potraw po ich przygotowaniu (marchewka ma kolor „marchewkowy”, a nie blado-pomarańczowy) oraz wyjątkowy smak potraw przygotowywanych na parze. Założenia jeszcze prostsze: zaskoczyć… a zaskoczyć w sektorze AGD może być niezwykle trudno.

Przebieg i formuła


Eventy są magicznym narzędziem, które jako jedyne z całej palety marketingowych barw potrafią tworzyć emocjonalną więź między uczestnikami a marką. Od samego początku funkcjonowania Perfectto wzięło sobie za punkt honoru, aby każdy z realizowanych projektów wywoływał u uczestników „efekt WOW” lub jak kto woli „efekt żaby” (wielkie oczy, uśmiech na twarzy i szeroko rozdziawiona buzia).

Formuła wynikała z prostej zasady: jak wyłączysz jeden ze zmysłów to pozostałe się wyostrzają. W tym przypadku postanowiono najpierw zaprezentować produkt poprzez prezentację techniczną i pokaz kulinarny przygotowany przez zawodowego kucharza, połączony z degustacją prostych potraw. Pozwolił on uczestnikom przekonać się na własne oczy jak efektownie wygląda przygotowane w piekarniku jedzenie.

Podczas drugiego etapu konferencji pozbawiliśmy gości jednego ze zmysłów, aby wyostrzyć ich percepcje smakowe i zorganizowaliśmy posiłek w całkowitych ciemnościach (dark restaurant) – co pozwoliło im doświadczyć walorów serwowanych potraw na zupełnie innym poziomie, a przy okazji w świetnej atmosferze i nietypowej sytuacji.

Opis wydarzenia


9 marca w Warszawie w eleganckiej restauracji Tiffany’s obyła się premiera nowego piekarnika Electrolux Combi Steam. Dziennikarze przybyli na prezentację piekarnika zostali zaproszeni do sali głównej restauracji. Podłoga zasnuta była delikatnym dymem. Para sączyła się również z naczyń ustawionych na środku każdego ze stołów. A wszystko to, by podkreślić temat spotkania: niezwykłe doznania kulinarne, jakie daje technologia pieczenia wspomaganego parą.

Piekarnik Electrolux pozwala łączyć dwie metody gotowania: gorące powietrze i parę. O jego zaletach opowiedzieli wspólnie Wojciech Plewko, dyplomowany szef kuchni i specjalista do spraw żywienia oraz Jarosław Dybowski, trener Electrolux. Szef kuchni przygotował na oczach gości wykwintną przystawkę, którą po zapieczeniu w piekarniku podał do degustacji dziennikarzom. Natomiast trener Electrolux przedstawił funkcje i techniczne aspekty działania nowego piekarnika Combi Steam.

W drugiej części spotkania, aby podkreślić wyjątkowy smak potraw przygotowanych w piekarniku, zaplanowano niespodziankę dla gości – poczęstunek w ciemnościach. Po przedstawieniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących w Dark Restaurant, w Tiffany’s powoli wygaszono wszystkie światła. Na salę weszli kelnerzy w noktowizorach, który serwowali dania i dbali o komfort gości w tej niecodziennej sytuacji. Dziennikarze wesoło komentowali posiłek. Niektórzy próbowali zgadywać, co jedzą. Po zapaleniu światła, w nieformalnej atmosferze wymieniali się wrażeniami z pozostałymi gośćmi i organizatorami spotkania.

Na konferencji prasowej obecnych było 36 dziennikarzy z pism wnętrzarskich, kobiecych, poradnikowych, lifestylowych oraz portali internetowych. Przywitała ich Małgorzata Dzięcioł, Dyrektor marketingu Electrolux Poland. W spotkaniu uczestniczyły również Jennifer Langenreither, Head of Communications Central & Eastern Europe i Dominika Kosman, Head of Communications Electrolux Poland.


 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne

ładowanie...