data:

25.08.2010

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Pożegnanie z Manu Summer Jazz Sundays

Lato z jazzem w Manufakturze dobiega końca. Piątym, ostatnim koncertem (29 sierpnia), pożegnamy się w wielkim stylu. Zadba o to Hot DJazz Trio grające Gypsy Swing, czyli swingujące motywy cygańskie.

Pomysł, by letnie popołudnia na rynku Manufaktury wypełnić muzyką zespołów jazzowych, okazał się strzałem w dziesiątkę. Z koncertu na koncert przybywało gości, którzy przez pięć kolejnych spotkań poznawali różnorodność jazzowych stylów. Przygodę z jazzem zaczęliśmy od standardów amerykańskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu łódzkiego Hammond Trio. Potem przyszła kolej na Di Galitzyaner Klezmorim,  gości z Krakowa,  którzy zaprezentowali łódzkiej publiczności tradycyjne klimaty klezmerskie w jazzowych aranżacjach. Korzenie jazzu przypomniał występ Dixie Friends, dzięki którym cofnęliśmy się do lat 20-tych i 30-tych XX w., do nowojorskich klubów czasu prohibicji. Niezapomniany koncert dał także Jacek Delong Quartet, zaskakujący publiczność nowymi aranżacjami tak odległych od jazzowej stylistyki utworów jak „Prząśniczka”.

W ten sposób dotarliśmy do ostatniego przystanku jazzowej podróży. Ostatnim gościem sceny kameralnej na rynku Manufaktury jest zespół Hot D`Jazz Trio. Grupa  powstała z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Celem muzyków stało się propagowanie muzyki Django Reinhardta oraz stylu Gypsy Swing. Zespół tworzą Jacek Serczyk - gitara, Tomasz Kobiela - gitara oraz Michał Rapka grający na kontrabasie. Na repertuar tria składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego. Muzycy zespołu mogą poszczycić się współpracą z takimi artystami jak: Annie Hilsberg, Nigel Kennedy czy Marek Sośnicki (Tamerlane). Koncert rozpocznie się o 17.00 na rynku lub – jeśli pogoda nie dopisze – w kameralnej sali za Tawerną.

Wstęp wolny.
Manufaktura, Łódź, 29 sierpnia

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne

ładowanie...