top event

najczęściej czytane
12795416825613799.jpg

klient/sponsor:

--

charakter imprezy:

konferencja

termin:

09.07.2010 - 11.07.2010

lokalizacja:

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku

organizacja:

Gdańsk Convention Bureau oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Wikimania 2010 postawiła na Gdańsk

Wikimania w tym roku odbyła się w Gdańsku. Jedno z najstarszych miast Polski wygrało konkurs na zorganizowanie tej imprezy pokonując Oxford i Amsterdam. Konferencja odbyła się w dniach 9 -11 lipca 2010r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Konferencje odbywały się codziennie od rana do późnych godzin wieczornych w 4 salach Filharmonii: Koncertowej, Zielonej, Dębowej i Jazzowej.  Przy rejestracji i udzielaniu niezbędnych informacji pomocą służyli Akcjonariusze - wolontariusze. Projekt „Gdańscy Akcjonariusze” jest realizowany przez Gdańsk Convention Bureau oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Wikimania to doroczna konferencja dla edytorów, użytkowników i osób w inny sposób zainteresowanych projektami Wiki prowadzonymi przez Wikimedia Foundation.

Pierwotnie konferencja była skierowana wyłącznie do użytkowników, administratorów, programistów i osób w bezpośredni sposób związanych z Wikipedią i jej siostrzanymi projektami. Z czasem konferencja stała się zorientowana na cały szeroko rozumiany ruch wolnej kultury i wolnego oprogramowania, a w trakcie obrad zaczęto omawiać problemy związane z wolnością, współpracą w Internecie, a także możliwością wykorzystywania zasobów i doświadczeń związanych z prowadzeniem stron typu wiki w nauce i biznesie.

Gdańscy Akcjonariusze oprócz zadań, które mieli do wykonania przy rejestracji mogli również uczestniczyć w konferencjach, wedle zainteresowania. Udział w konferencjach umożliwiał rozwój zainteresowań wolontariuszy, a także podnosił ich umiejętności językowe.

W trakcie tegorocznej Wikimanii odbył się specjalny koncert poświęcony pamięci Władysława Szpilmana oraz premiera filmu „Truth in numbers”.

 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...