top event

najczęściej czytane
12822071126521940.jpg

klient/sponsor:

Orlen

charakter imprezy:

sportowy

termin:

21.08.2010

lokalizacja:

Warszawa

organizacja:

Live

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

VERVA Street Racing w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia centrum Warszawy zmieni się w tor wyścigowy, na którym zmierzą się zespoły rywalizujące w największych i najbardziej legendarnych seriach wyścigowych i rajdowych na świecie.

VERVA Street Racing to pierwsza tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Od godz. 12.00 w pobliżu pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego będzie można zobaczyć m.in. bolidy Formuły 1, Formuły 3, samochody serii Le Mans, WTCC, unikalne modele supersportowych samochodów, jak Lamborghini Superlaggera, Ferrari F430 Scuderia, Porsche Carrera GT, słynnych kierowców np. Augusto Farfusa z BMW Team RBM czy Guerlaina Chicherit z X-raid oraz zawodników ORLEN Team i VERVA Racing Team – gospodarzy wydarzenia.

VERVA Street Racing to pierwsze wydarzenie tego formatu w Polsce, nawiązujące do największych imprez motoryzacyjnych na świecie. Na potrzeby wyścigu zbudowany zostanie tymczasowy tor uliczny w samym centrum Warszawy. Nad jego ustawieniem będzie pracowało około 500 osób. Trasa, ustalona we współpracy z kierowcami i szefami ekip biorących udział w imprezie, będzie przebiegała wzdłuż ulic: Senatorskiej, Wierzbowej, Królewskiej i Moliera. W rywalizacji wezmą udział zespoły:

•    Motopark Academy (Formuła 3)
•    BMW X-raid (Cross Country)
•    BMW Team RBM (seria WTCC)
•    BMW Motorsport (seria Le Mans) 
•    KTM Team (Supermoto)
•    VERVA Racing Team (Porsche Supercup)
•    ORLEN Team (Cross Country)

W trosce o komfort uczestników wydarzenia, organizatorzy rozmieszczą wzdłuż całej trasy aż 9 dużych telebimów, tak aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co dzieje się na torze i w jego okolicy. Teren imprezy zostanie wzbogacony także o strefy gastronomiczne oraz miejsce zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewać będzie muzyka grana przez DJ’a.

Skalę przedsięwzięcia dobrze obrazuje ilość sprzętu niezbędnego do organizacji wydarzenia, który zostanie dowieziony do Warszawy przez 100 tirów. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, do budowy toru wykorzystanych zostanie m.in. 3 500 sztuk opon, około 10 km płotków zabezpieczających oraz 1 200 m betonowych barier. Nad spokojnym przebiegiem imprezy będzie czuwało 900 pracowników ochrony. 

Atrakcje dodatkowe:


- Pit Party czyli wstęp na Paddock przed rozpoczęciem wyścigu
- Prezentacja nowego auta Krzysztofa Hołowczyca na Rajd Dakar 2011
- Wyścigi gwiazd na gokartach
- Bezpieczne miasteczko

Wstęp na imprezę jest wolny. Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy w pobliżu stref gastronomicznych i sanitarnych oraz z widokiem na tor i telebimy. Bilety można nabyć na eventim.pl. Cena biletu to 149,00 PLN. Pula pierwszych 5 tysięcy biletów upoważnia do wstępu na teren parku maszyn (Pit Party) przed rozpoczęciem wyścigów.

Ze względu na prace organizacyjne, od dnia 19.08 od godz. 20:00 do dnia 23.08 do godz. 06:00 ulice: Królewska, Pasaż Niżyńskiego, Ossolińskich, Trębacka, Senatorska, Fredry, Wierzbowa, Focha i Moliera zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Ruch pieszy będzie możliwy przez cały czas trwania prac organizacyjnych oraz podczas wydarzenia, z zastrzeżeniem utrudnień wynikających z montażu infrastruktury i  zapewnienia bezpieczeństwa dla uczestników i mieszkańców.

Więcej na: www.vervastreetracing.pl
 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...