top event

najczęściej czytane
12826545294013090.jpg

klient/sponsor:

Europejskie Centrum Solidarności

charakter imprezy:

społeczny/kulturalny

termin:

31.08.2010

lokalizacja:

Stocznia Gdańska

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Uroczyste obchody 30. rocznicy sierpnia ’80

Występy Macy Gray, Rufusa Wainwrighta i Marianne Faithfull, spektakularne widowisko plenerowe oraz pokazy filmowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało Europejskie Centrum Solidarności z okazji obchodów 30. rocznicy wydarzeń sierpnia ’80.

Ostatni dzień sierpnia to kulminacyjny punkt uroczystości związanych z 30-leciem Solidarności. Z tej okazji w Stoczni Gdańskiej Młode Miasto zostanie zaprezentowane widowisko Roberta Wilsona - Solidarność. Twój anioł „Wolność” ma na imię.

– Robert Wilson to wybitny reżyser teatralny, malarz, rzeźbiarz i współczesny „artysta teatru”. To dla nas wielkie wyróżnienie, że tak wspaniały twórca postanowił uświetnić swoją osobą obchody XXX-lecia Solidarności
– opowiada Maciej Zięba OP, Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności.

- Jubileusz Solidarności stał się dla mnie inspiracją, aby uczcić ten dziesięciomilionowy ruch społeczny w wyjątkowy sposób – mówi Robert Wilson. Na tę okazję stworzyłem widowisko, w którym przeplatać i jednocześnie uzupełniać się będą elementy muzyki, teatru, poezji i sztuk wizualnych
– opowiada artysta.

- Do udziału w inscenizacji udało nam się zaprosić wielu wybitnych artystów z Polski i zagranicy, między innymi: Krystynę Jandę, Jerzego Radziwiłowicza, Macy Gray, Rufusa Wainwrighta, Angelique Kidjo - mówi o. Zięba.

- Swoją obecność zapowiedziały również Kayah, Marianne Faithfull i Sharon Jones – wymienia organizator. - Chcemy, aby 31 sierpnia był nie tylko świętem Solidarności, ale także ucztą dla fanów dobrej muzyki i teatru – przekonuje Maciej Zięba OP. 

Głównym częściom widowiska rozgrywanym na scenie, towarzyszyć będą prezentacje video, zawierające materiały historyczne ukazujące szerzej  działalność Solidarności w latach 1980-1989. Całość uświetni wyjątkowy pokaz przygotowany przez wybitnych artystów z Francji. Choreografia zaproponowana przez Groupe F zapowiada nie tylko zabawę światłem, ale także akrobacje powietrzne i wiele innych atrakcji.

Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy, instalacje i performance znanych polskich artystów: Michała Bałdygi, Janusza Bałdygi, Roberta Rumasa i Macieja Sułka. Część z nich na potrzeby wydarzenia stworzy specjalnie murale, które będą upamiętniały wydarzenia Sierpnia ’80.

Bilety na spektakl są już dostępne na stronach eventim.pl oraz w sklepach Empik na terenie całego kraju. Ruszyła również oficjalna strona na Facebooku, gdzie każdy może podyskutować czym dla niego jest solidarność, nie tylko jako ruch społeczny, ale także jako idea.
 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...