top event

najczęściej czytane
12409028403636961.jpg

klient/sponsor:

-

charakter imprezy:

konferencja

termin:

23.04.2009

lokalizacja:

Klub Maska, Warszawa

organizacja:

Radio PIN, Q1 Group

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Sukces pisany szminką

Kto powiedział, że kobiety w biznesie są mniej skuteczne od mężczyzn? Przedsiębiorczość, zarządzanie i świetne kompetencje to nie tylko męskie zalety. Ważne, by panie nie zniechęcały się do działania, a drzwi do sukcesu stoją otworem. Szminka jest atutem, nie przeszkodą.

Oswoić i pozyskać pieniądz – pod takim hasłem 23 kwietnia odbyło się spotkanie w warszawskim Klubie Maska. Spotkanie zarezerwowane tylko dla kobiet. Kobiet poszukujących inspiracji, chcących rozwijać biznesowe kompetencje.

„Sukces pisany szminką”  to autorski projekt spotkań biznesowo - networkingowych dziennikarki Radia PiN, Olgi Kozierowskiej, która przez wiele lat pracowała w kręgach kadry zarządzającej w korporacjach. Tam dostrzegła, że cała różnica polega na tym, że mężczyźni potrafią się promować. - To mężczyźni najczęściej stają się ekspertami w mediach, czy na wykładach. Prawda jest taka, że tylu samo świetnych specjalistów znajduje się wśród kobiet. Stąd między innymi  pomysł rozpoczętego właśnie cyklu spotkań – wyjaśnia.

Pierwsze ze spotkań było okazją do wysłuchania panelu „Gra o pieniądz”, który poprowadziła Ewa Kustosz, ekspert w dziedzinie negocjacji i komunikacji, założycielka pierwszej w Polsce szkoły negocjacji opartej na praktyce biznesowej. Mowa była o negocjacjach problemowych, pozycyjnych, czy sile Batny. Najważniejsze, jak się okazało, to żeby nie negocjować samemu ze sobą, bowiem to właśnie osłabia naszą pozycję wyjściową w każdej sytuacji.

Druga prelekcja wywołała wiele dyskusji i wzbudziła ogromne zainteresowanie szczególnie wśród pań prowadzących własne firmy. Prelekcję tę prowadził Grzegorz Jaworski, Q1Group, ekspert ds. finansów i pozyskiwania funduszy unijnych. W swym wystąpieniu Grzegorz Jaworski przedstawił „5 kroków do unijnego skarbca”. Niezwykle rzetelny wykład pozwalał na rozwianie wielu wątpliwości, odkrywając jednocześnie nowe możliwości spojrzenia na unijne dotacje.

Gościem specjalnym spotkania była Kinga Rusin, z którą wywiad przeprowadziła Olga Kozierowska. Tematem rozmowy były sukcesy Kingi Rusin, nie w świecie show-biznesu, ale po prostu biznesu. Znana prezenterka opowiadała o swojej firmie Pat&Rub, jej początkach, rozwoju i planach na przyszłość.

- W każdym z kolejnych spotkań udział weźmie ktoś dobrze już znany, ale naszym priorytetem jest uświadomienie kobietom, że każda z nich może osiągnąć sukces w biznesie – mówi Olga Kozierowska. – Często staramy się usprawiedliwiać czyjeś sukcesy ze względu na wcześniejsze zaplecze, bądź medialny sukces. Dopiero, kiedy obserwujemy, że to nasza dobra znajoma, czy sąsiadka właśnie dopięła swego, budzi się w nas poczucie, że też potrafimy i motywujemy się do działania – dodaje.

Spotkanie było też okazją do pysznej włoskiej uczty z akompaniamentem wina ElSol. Zamysł spotkania networkingowego został w stu procentach zrealizowany, co widać było po żywych dyskusjach i ciągłej wymianie wizytówek. Wieczór zwieńczyła loteria  nagród, w której do wygrania był m.in Weekend z Mini Morisem, ekskluzywne torebki Wittchen i biżuteria modowa Marta Cabo, oraz występ Michała Milowicza, który przeistaczając się w Elvisa wyśpiewał na dobranoc słynne Love Me Tender…
 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...