top event

najczęściej czytane
12462819730285399.jpg

klient/sponsor:

ELC; Warner Bros.

charakter imprezy:

konferencja, promocja

termin:

16.06.2009

organizacja:

Alternatywa Events

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Scooby-Doo na konferencji ELC

WBCP jest dywizją WB odpowiedzialną za sprzedaż licencji i dysponuje siecią ponad 3.700 licencjobiorców. ELC istnieje na rynku od 2005 roku i jest wyłącznym przedstawicielem WBCP. Nic więc dziwnego, że ELC zdecydowało się na zorganizowanie konferencji o dużym zasięgu.

Konferencja odbyła się 16 czerwca w hotelu Sheraton. O godzinie 14 zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy, którzy już przy samym wejściu oniemieli z wrażenia. Nie dość, że zostali powitani przez bohaterów ulubionych kreskówek z dzieciństwa, to przy bufecie mieli okazję poczęstować się ciastkami z logami Batmana, Supermana czy Harry’ego Potter’a. Starczyło również czasu na zapoznanie się z licencjonowanymi produktami Warner Bros., które były wystawione przed salą konferencyjną. Począwszy od zeszytów ze Scoobym, kończąc na perfumach Tweety, skierowanych do dorosłych odbiorców- jak się okazało, możliwościom wykorzystania marki nie ma granic.

O 14:30 wszyscy goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie czekała na nich część główna programu, czyli konferencja dotycząca wykorzystywania wizerunku Warner Bros. w celach marketingowych. O ile początek zapowiadał się obiecująco- Maurizio Distefano – General Manager WBCP wygłosił interesujący wykład dotyczący imperium Warner Bros.- po przerwie zaczęły się schody. Andrew Moultrie – Director Category Branded Food daremnie próbował rozgrzać polską publiczność sloganami typu: “Let’s get excited! Welcome to my World!” Jak widać, nasi rodacy nie są skorzy do „amerykańskiego” entuzjazmu, szczególnie wtedy, gdy konferencja- zaplanowana na dwie godziny- przeciąga się do czterech, a prezentacja multimedialna momentami jak na złość nie chce działać tak, jak powinna. Gdy pod koniec po kolei wychodziły wszystkie zaproszone przez ELC osoby dzielące się ze słuchaczami doświadczeniami i wrażeniami dotyczącymi współpracy z ELC, chyba nikt nie był w stanie się skupić na temacie. Organizatorzy zrekompensowali gościom wielogodzinne siedzenie wyśmienitym bufetem przygotowanym przez szefa kuchni hotelu Sheraton oraz prezentami w postaci teczek, segregatorów i słodyczy (oczywiście z bohaterami kreskówek).

Podsumowując: Konferencja była interesująca (duży plus za kolorową scenografię), cel został osiągnięty, natomiast w kwestii organizacji- dłużej nie znaczy lepiej, szczególnie wówczas, gdy poszczególne wystąpienia zlewają się w jedną, niekończącą się całość.

Miłosz Przepiórkowski, EventSpace.pl

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...