top event

najczęściej czytane
12408272271842880.jpg

klient/sponsor:

-

charakter imprezy:

konferencja

termin:

21.04.2009

lokalizacja:

Fabryka Trzciny

organizacja:

Event Managers Club

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Ruszyło Stowarzyszenie Branży Eventowej

Po dwóch latach działalności Event Managers Club - nieformalnego stowarzyszenia event managerów na portalu społecznościowym Golden Line - przekształciło się ono w pierwsze w Polsce Stowarzyszenie Branży Eventowej.

21 kwietnia 2009r w Fabryce Trzciny w Warszawie odbyło się spotkanie założycielskie, na które przybyły 52 osoby. Wszystkie wypełniły wcześniej deklarację członkowską i tym samym wyraziły chęć przystąpienia do Stowarzyszenia. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele takich firm jak Haxel Events&Incentive czy 5 Stars Club Business Travel. Wszyscy złożyli podpisy na liście założycielskiej, która stanowić będzie jeden z dokumentów niezbędnych do rejestracji Stowarzyszenia .
 
- Firma 5 Stars Club Business Travel popiera inicjatywę integracji branży eventowej. Zgadzamy się z ideą, iż w jedności siła. Razem jesteśmy w stanie zmienić rzeczywistość, która niestety w naszej branży nie jest tak kolorowa jak wyjazdy, które organizujemy -  mówi Kinga Nodzak z 5 Stars Club Business Travel.- Głównymi problemami są niejasne zasady organizacji przetargów, brak definicji branży i nieuczciwa konkurencja. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, że nasze pomysły realizowane były przez inne firmy. Przystępując do Stowarzyszenia Branży Eventowej chcielibyśmy głównie skupić się na wypracowaniu kodeksu etyki zawodowej - dodaje Nodzak.

Najważniejszym celem spotkania był przede wszystkim wybór Władz Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej oraz zatwierdzenie statutu. Wszyscy jednogłośnie zagłosowali na pięciu kandydatów do Zarządu zasugerowanych przez Komitet Założycielski oraz na pięć osób do Komisji Rewizyjnej, które zgłosiły się spośród zebranych na sali osób.

W skład Zarządu weszli ostatecznie :Monika Krusiewicz, inicjatorka powstania Event Managers Club, Andrzej Bagniuk- właściciel firmy Andrus, Jakub Kadłubowski- event manager z firmy Rubikon Media, Marta Szdowiak-PR&Marketing Manager z Kombinatu Artystycznego oraz Jarosław Figiel, właściciel firmy Exploruj.pl.
Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Adam Zagajewski, Dariusz Lermer, Jolanta Miśkiewicz, Marcin Radwański i Oskar Burchard. Jednogłośnie przyjęto również statut, z którym można było w ciągu ostatniego miesiąca zapoznać się na stronie Stowarzyszenia. Cele, jakie stawia sobie Stowarzyszenie to m.in. integracja i konsolidacja branży eventowej, podnoszenie kwalifikacji osób pracujących w branży eventowej, wypracowanie standardów działania między wszystkimi podmiotami, które mają wpływ na organizację eventu, opracowanie kodeksu etyki zawodowej, czy popularyzacja eventu jako narzędzia biznesowego.

 - Obecny Zarząd będzie Zarządem tymczasowym i został wybrany na rok. Po tym czasie odbędzie się pierwsze Walne Zebranie Członków, na którym odbędą się wybory Władz na kolejne lata  - mówi Monika Krusiewicz, inicjatorka powstania Event Managers Club. - Zarząd składa się z osób, które od początku powstanie Event Managers Club uczestniczyły w spotkaniach i angażowały się w rozwój tej inicjatywy. Pracowały w grupach roboczych budując podwaliny do powstania branżowej organizacji oraz tworzyły i konsultowały statut Stowarzyszenia. Pierwszy rok działalności będzie z pewnością najtrudniejszy. Cieszy jednak fakt, że już na samym początku chęć członkostwa wyraziło tak dużo osób. Przed nami rejestracja Stowarzyszenia oraz przygotowalnie strategii rozwoju organizacji. Jak wszystko pójdzie sprawnie to organizacja zacznie formalnie działać jeszcze przed wakacjami i będziemy mogli sprawnie realizować już projekty, które zaplanowaliśmy na ten rok m.in.: konferencje i regaty branżowe - dodaje Krusiewicz.
www.sbe.org.pl
 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...