top event

najczęściej czytane
12681270476012671.jpg

klient/sponsor:

Tchibo

charakter imprezy:

integracja

termin:

04.03.2010

lokalizacja:

Hotel OSSA

organizacja:

Jet Events

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Rekord Guinessa w parzeniu kawy

4 marca 2010, w hotelu Ossa, w Rawie Mazowieckiej, 87 śmiałków podjęło się próby pobicia rekordu Guinessa w parzeniu kawy na czas! Udało się! W ciągu 60 minut osiągnięto jedyny na świecie wynik 3384 sztuk 30ml filiżanek espresso. Wynik potwierdziła specjalna komisja konkursowa.

Bicie rekordów Guinessa
W historii bicia rekordów Guinessa odnotowano już wiele pomysłów, absurdalnych i tych zupełnie poważnych. Podziw wzbudza najdłuższy koncert fortepianowy, układanie imponującej długości domina, czy też nieudana próba chodzenie tyłem. Nikt jednak dotychczas jeszcze nie pobił rekordu Guinessa w parzeniu kawy na czas! Do wypicia było ponad 101 520 ml smakowitego espresso.

Espresso ekspresem
Wykorzystując pracę 87 osób, przeszkolonych uprzednio przez profesjonalnego baristę, można osiągnąc tak imponujący wynik i uzyskać wpis do Księgi Rekordów Guinessa. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że tak doskonałej akcji zespołowej dokonali pracownicy firmy Tchibo Warszawa, posługując się ekspresami Caffisimo. Kilkuosobowe zespoły wywalczyły najbardziej prestiżową publikację na świecie, odnotowującą rekordowe osiągnięcia.

Ocena zgodności
Nad prawidłowością przebiegu misji czuwała specjalna komisja konkursowa, w składzie której zasiedli: Zastępca burmistrza gminy Rawy Mazowieckiej, pan Wojciech Skoczek, redaktor prowadząca Głosu Rawy Mazowieckiej, pani Joanna Kielak oraz dwójka mecenasów. Całe wydarzenie poprowadził niezwykle energetyczny Dariusz Maciborek.

Espresso, to sposób parzenia kawy, w specjalnym ekspresie, pod ciśnieniem. Nazwa  wywodzi się z Włoch i wbrew popularnym przekonaniom nie ma związku z szybkością przygotowania, lecz pochodzi od włoskiego espressivo – pełen wyrazu, ekspresyjny. Charakteryzuje się mocnym smakiem, a wierzch pokrywa aromatyczna pianka, zwana z języka włoskiego crema. Espresso podaje się zwykle w małych, porcelanowych filiżankach.


 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...