top event

najczęściej czytane
12664298215930309.jpg

klient/sponsor:

Huawei

charakter imprezy:

promocja

termin:

23.01.2010

lokalizacja:

Hotel OSSA

organizacja:

Event More

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Prezentacja „z Pazurem”

Wyobraź sobie konferencję na 700 osób, w której uczestniczą najwięksi branżowi giganci. Każdy z nich ma tylko 15 minut na zaprezentowanie dotychczasowych osiągnięć i najnowszych produktów. Wśród tych wybrańców jest Twoja firma. Co zrobisz, by wywrzeć niezapomniane wrażenie?

Możesz przygotować błyskotliwe przemówienie i multimedialną prezentację, ale... konkurenci prawdopodobnie zrobią to samo. Możesz również zrobić coś naprawdę efektownego, tak jak zrobiła to firma Huawei przy współpracy z agencją Event More, podczas dorocznej konferencji operatora telefonii komórkowej Play.

ZASADY GRY
Zadanie nie było łatwe – brief jasno określał, że w wyznaczonym interwale czasowym uczestnicy konferencji powinni zostać zapoznani z danymi liczbowymi obrazującymi rozwój firmy oraz informacjami dotyczącymi 4 najnowszych produktów: 3 telefonów i routeromodemu. Jednocześnie prezentacja powinna być niestandardowa i zaskoczyć zgromadzonych słuchaczy. Potrzebna była gwiazda - rozpoznawalna twarz, która ma lekki i swobodny styl wypowiedzi i bez problemu, za to ze swadą, zaprezentuje firmę Huawei. Tutaj wybór był prosty – Cezary Pazura idealnie wpisywał się w te oczekiwania. Ale znana twarz to nie wszystko, niezbędny był również element zaskoczenia, interakcja z uczestnikami wydarzenia, element rozrywki, dobry tekst oraz starannie dopracowany scenariusz, który złączy to wszystko w spójną całość.

ZASKOCZENIE
Aby uzyskać element zaskoczenia, obecność Pazury na konferencji była owiana całkowitą tajemnicą – nikt go nie widział, aż do momentu spektakularnego pojawienia się na scenie – pod osłoną teatralnej maski, przy wtórze dźwięku lądującej rakiety... Aktor został wprowadzony przez grupę tancerzy, których nagie ciała zostały ozdobione techniką body-paintingu. Grupa rozpoczęła prezentację efektownym występem i kontynuowała go w tle, przez cały czas jej trwania.

INTERAKCJA
Tajemnicą została okryta również tożsamość prezentowanego koncernu, co stało się kanwą dla konkursu smsowego. W trakcie prezentacji Cezary Pazura ani razu nie użył nazwy firmy, a jej odgadnięcie było zadaniem dla uczestników spotkania. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania agencji – przyszło blisko 700 smsów!

FAKTY
Aby zobrazować skalę działania firmy, niezbędne były konkretne liczby. Kwoty i ilości wyrażane w milionach i miliardach są dość abstrakcyjne dla przeciętnego słuchacza, dlatego ekipa Event More posłużyła się malowniczymi porównaniami: 40 milionów urządzeń produkowanych rocznie, w praktyce oznacza, że każdy mieszkaniec Polski mógłby dostać po 2 takie urządzenia i jeszcze by wystarczyło po jednym dla wszystkich mieszkańców Nowej Zelandii; 88 tysięcy ludzi zaangażowanych w proces funkcjonowania firmy to więcej niż wszyscy mieszkańcy Przemyśla i Zakopanego, razem wzięci...

Również funkcje promowanych urządzeń zostały przedstawione lekko i z dowcipem – słuchacze doskonale bawili się przy anegdotkach o zaletach posiadania modemoroutera podczas wyprawy na ryby czy odnalezieniu inteligentnego i czułego na dotyk partnera... w telefonie.

SUKCES!
Prezentacja okazała się ogromnym sukcesem. Popularny dziennikarz i prezenter, który gościnnie prezentował kolejną firmę, swoje wystąpienie rozpoczął od puenty, że próbować rozbawić publiczność po takim występie, to tak jakby próbować rozgrzać publiczność po występie Rolling Stonesów – żartobliwie komentuje Marek Pisarik, dyrektor zarządzający Agencji Event More - ostatecznym potwierdzeniem sukcesu okazało się ogromne zainteresowanie stoiskiem Huawei, do którego kilkaset osób skierowało swe pierwsze kroki po zakończeniu prezentacji.

Źródło: PR

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...