top event

najczęściej czytane
12851537109642439.jpg

klient/sponsor:

-

charakter imprezy:

społeczny/kulturalny

termin:

24.09.2010 - 25.09.2010

lokalizacja:

2000 sklepów w Polsce

organizacja:

Federacja Polskich Banków Żywności

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Podziel się Posiłkiem – Podziel się sobą!

Ogólnopolska Zbiórka Żywności. Przyjdź i wspomóż nas!
24 i 25 września w ponad 2000 sklepów w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem.

Na wszystkich, którzy pragną podzielić się posiłkiem z niedożywionymi dziećmi, czekać będzie ponad 30 000 wolontariuszy Banków Żywności. Każdy z nas może pomóc i przyłączyć się do zbiórki! Wystarczy wybrać się do jednego ze sklepów uczestniczących w zbiórce, których lista jest opublikowana na stronach www.podzielsieposilkiem.pl oraz www.bankizywnosci.pl.
W specjalnie oznaczonych miejscach będą czekać wolontariusze z koszami, do których będzie można włożyć żywność z długim terminem ważności (ryż, konserwy, olej, dania gotowe, soki, dżemy itp.), która trafi do potrzebujących dzieci. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu Polaków udało się zebrać rekordową ilość, ponad 390 ton żywności!  Mamy nadzieję, że i w tym roku zdamy egzamin z dobroczynności!

W piątek wieczorem w Piotrze i Pawle w warszawskim Blue City (Al. Jerozolimskie 179) oraz w sobotę rano w Realu na ul. Jubilerskiej 1/3 – w zbiórkę zaangażują się piosenkarze, prezenterzy oraz znani aktorzy. Nie zabraknie takich gwiazd jak: Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Ryszard Rembiszewski, Maciej Orłoś czy Aneta Kręglicka. Będą zachęcali klientów do dzielenia się żywnością z dziećmi, które bardzo tego potrzebują. Za podzielenie się produktami, każdy będzie mógł zrobić zdjęcie i dostać autograf od swojej ulubionej gwiazdy. Na wszystkich obecnych w piątkowy wieczór w sklepie Piotr i Paweł czekać będzie dodatkowa atrakcja – krótki występ zespołu Volver!.

Zbiórce w sklepach będzie towarzyszyła Internetowa Zbiórka Żywności organizowana za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl w dniach od 18 września do 3 października 2010 roku. Jest to okazja dla tych, którzy nie dotrą do sklepów, w których odbywać się będzie tradycyjna zbiórka. Wszystkie zakupione produkty przeznaczone są dla niedożywionych dzieci, które otrzymają je za pośrednictwem Banków Żywności. Zbiórka jest organizowana we współpracy z siecią sklepów Piotr i Paweł.

Ofiarność ludzi, którą obserwowałem w czasie zbiórek, jest naprawdę wzruszająca. Dzieci oddające słodycze lub swoje ulubione płatki – to obrazek, który napawa nadzieją, że nasz trud włożony w organizację Programu Podziel się Posiłkiem nie idzie na marne i dzięki ciągłemu zaangażowaniu pozwoli zminimalizować problem niedożywienia wśród dzieci. Liczymy, że w tym roku Polacy po raz kolejny pokażą, że nie są obojętni na los najmłodszych” – powiedział Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju.

Co roku zwiększa się liczba wolontariuszy biorących udział w akcji. Jest to znak, że ludzie chcą i potrzebują dzielić się z innymi, także sobą i swoim czasem. Dzięki energii i zapałowi tych ludzi możemy się spodziewać, że wyniki tegorocznej zbiórki żywności będą jeszcze większe niż w latach ubiegłych” – powiedział Marek Borowski,  prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W tym roku patronami medialnymi Programu Podziel się Posiłkiem są: Telewizja POLSAT, RMF FM oraz Tina.

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...