top event

najczęściej czytane
12841082624306059.jpg

klient/sponsor:

--

charakter imprezy:

społeczny/kulturalny

termin:

10.09.2010

lokalizacja:

Pod centrum biurowym przy ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie

organizacja:

Aeris Futuro

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Natura wkracza do biura

Niezwykła przerwa obiadowa! Biurowce pustoszeją pracownicy opuszczają biurka aby zaczerpnąć świeżego powietrza i zmierzyć się ze swoimi sąsiadami zza ściany w eko-dyscyplinach!

Rzut puszką do celu toczenie kuli z makulatury eko-ball i wyścig z obciążeniem to tylko niektóre z zadań jakie czekają pracowników biur! a na deser kilka ćwiczeń jogicznych balansujących nadwyrężone rywalizacją nerwy. Na końcu toru przeszkód na wycieńczonych zawodników czeka ekologiczny lunch na liściu kapusty a jakże! Po happeningu nastąpi symboliczne wkroczenie natury do biura pracownicy wracając do pracy zabiorą ze sobą podarowaną przez Fundację Aeris Futuro cząstkę żywego środowiska! Już 10 września pod centrum biurowym przy ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie ten niecodzienny happening zorganizowany przez krakowską Fundację Aeris Futuro rozpocznie kampanię edukacyjną Sukces to Twoje naturalne środowisko. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej pracowników biurowych firm i instytucji publicznych.

Happening skierowany przede wszystkim choć oczywiście nie tylko do pracowników warszawskiego centrum biurowego przy ulicy Fabrycznej 5 w Warszawie zaplanowany został przez organizatorów jako oryginalna przerwa obiadowa. W godzinach 12.00-14.00 wychodzącym na lunch pracownikom Fundacja Aeris Futuro zaproponuje aktywne spędzenie czasu w którym odpoczynek i krótkie starcia w ekologicznych grach zespołowych połączone będą z krótką praktyką jogi i ekologicznym lunchem podanym na liściu kapusty. Uczestnicy happeningu wracając do biura zabiorą ze sobą podarowane przez Fundację Aeris Futuro drzewko doniczkowe prezent mający przypominać im o możliwości stworzenia także u siebie eko-biura przy minimalnym nakładzie kosztów.

Warszawski happening rozpoczyna kampanię Sukces to Twoje naturalne środowisko promującą zrównoważony rozwój i sposoby jego wdrażania w miejscu pracy szczególnie w warunkach pracy biurowej.

W ramach projektu zostanie uruchomiona bezpłatna dwumiesięczna platforma e-learningowa do której będzie można się zapisać już podczas inaugurującego kampanię happeningu oraz za pośrednictwem strony www.aeris.eko.org.pl. Rozsyłane pocztą wirusową e-porady będą w atrakcyjnej wizualnie formie przedstawiać podstawowe aspekty funkcjonowania eko-biura a dodatkowo odsyłać do artykułów filmów i innych materiałów multimedialnych.

Najważniejszym punktem kampanii Sukces to Twoje naturalne środowisko jest Dzień Eko-biura którego obchody odbędą się 1 października. Wszystkie nie tylko warszawskie czy krakowskie firmy oraz instytucje zapraszamy z tej okazji do podzielenia się z nami swoim wkładem w ochronę środowiska poprzez udział w konkursie na najbardziej efektywny sposób obchodów Dnia Eko-biura. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie do konkursu oraz realizacja akcji ekologicznej w miejscu pracy i udokumentowanie jej. Co ważne ekologiczną akcją nie musi być wyłącznie działanie spektakularne: eko-biuro jest przyjazne środowisku bo przykładowo jego pracownicy dojeżdżają do niego na rowerach lub wspólnie jednym samochodem segregują śmieci drukują dwustronnie lub dbają o wyłączanie urządzeń z funkcji stand-by i takie właśnie wybory i decyzje podjęte przez pracowników biurowych Fundacja Aeris Futuro pragnie premiować w ogłoszonym konkursie. W wyborze najlepszych raportów jury będzie kierować się efektywnością ekologiczną danego przedsięwzięcia a także pomysłowością i zaangażowaniem organizatorów. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 20 października. Zwycięski zespół konkursowy otrzyma zaproszenie na ekologiczny wyjazd w atrakcyjne przyrodniczo tereny.

Udział w kampanii umożliwi firmom i instytucjom publicznym również skorzystanie z bezpłatnych porad dotyczących organizacji zielonych wydarzeń czyli takich które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów.


 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...