top event

najczęściej czytane
12804091546855979.jpg

klient/sponsor:

--

charakter imprezy:

muzyczny

termin:

01.08.2010 - 29.08.2010

lokalizacja:

Manufaktura, Łódź

organizacja:

Manufaktura

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Manu Summer Jazz Sundays

Letnie wieczory na rynku w oprawie muzyki jazzowej to propozycja Manufaktury na sierpień. Pięć niedzielnych koncertów pozwoli słuchaczom poznać różne odcienie jazzu, także ten klezmerski czy swingujący. Usłyszymy znanych łódzkich artystów, ale też gości z Krakowa.

W pierwszą z niedziel (1.08) kameralna scena na rynku Manufaktury należeć będzie do panów z Hammond Trio. Trzonem zespołu jest Jerzy Wcisło jeden z zaledwie kilku młodych muzyków w kraju, którzy opanowali umiejętność gry na organach Hammonda. Chociaż jest to instrument klawiszowy, technika gry znacznie różni się od techniki fortepianowej. Hammond trio to także grający na saksofonach Piotr Grąbkowski, świetnie znany łodzianom z dziesięcioletniego związku z Blue Cafe oraz perkusista Norbert Brycht. W repertuarze: improwizacje oparte są o wybrane standardy amerykańskiej muzyki rozrywkowej wykonywane w oryginalnych aranżacjach. Piękne kompozycje, tematy może i rzadziej wykonywane albo zapomniane, ale zawsze wywołujące emocje...

Tyle o pierwszej z cyklu „Manufaktura Summer Jazz Sundays”. A co później? Di Galitzyaner Klezmorim. Galicyjskie trio z Krakowa  w niedzielę (8 sierpnia) zaprezentuje tradycyjne klimaty klezmerskie w nowych aranżacjach jazzowych. Solowe improwizacje klarnecistki Marioli śpiewak dopełniają Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.
Następna niedziela (15.08) to będzie czas dixie, a konkretnie Dixie Friends. Na scenie Paweł Samokhin, Michał Kobojek, Agnieszka Pędziwiatr, Przemek Kuczyński i ich tradycyjne brzmienia rodem z Nowego Orleanu. Natomiast 22 sierpnia  poznamy współczesną twarz jazzu za sprawą Delong Quartet.

Lato z jazzem w Manufakturze zakończy 29 sierpnia Hot DJazz Trio tworzący Gypsy Swing czyli swingujące motywy cygańskie. Sierpniowa scena jazzowa powstanie pomiędzy Hana Sushi, a Fever. Wszystkie koncerty rozpoczną się o g. 17:00.  Wstęp wolny.
 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...