top event

najczęściej czytane
12736536921939001.jpg

klient/sponsor:

Totalizator Sportowy

charakter imprezy:

integracja

termin:

28.04.2010

lokalizacja:

Siedziby Totalizatora Sportowego w Warszawie

organizacja:

Aeris Futuro

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Lider Ekologicznej Gry w Totalizatorze Sportowym

"Lider Ekologicznej Gry" - pod takim hasłem - 28 kwietnia br. z okazji Dnia Ziemi, Totalizator Sportowy zorganizował akcję ekologiczną dla pracowników warszawskich biur firmy.

-To pierwsza z wielu inicjatyw ekologicznych Totalizatora Sportowego w ramach Planu Zrównoważonego Rozwoju i Bezpiecznej Gry. Celem przedsięwzięcia była proekologiczna edukacja pracowników i zachęcenie ich do zainteresowania się problematyką ochrony środowiska, a w szczególności segregacją odpadów - poinformował Piotr Gawron, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego.

Akcja odbyła w czasie godzin pracy, w trzech lokalizacjach firmy w Warszawie. Zadaniem pracowników było przyniesienie odpadów z domu oraz wrzucenie ich do odpowiednio oznaczonych pojemników do segregacji ustawionych w biurach. Każdy, kto w tym dniu przyniósł niepotrzebne przedmioty i przeznaczył je do utylizacji otrzymywał sadzonki kwiatów i odbierał los z numerkiem .

Pod koniec dnia spośród wszystkich uczestników zbiórki rozlosowano atrakcyjne nagrody tj: ekologiczny pendrive czy zgniatarka do plastikowych butelek. Łącznie w akcji wzięło udział ok. 120 pracowników Totalizatora Sportowego. Zebrano ogólnie 0,707 tony (Mg) odpadów ( w tym: świetlówki - 0,015 Mg, monitory - 0,095 Mg ,lodówki - 0,045 Mg, drukarki, telefony, faxy, sprzęt AGD - 0,540 Mg, baterie- 0,012 Mg).

Podczas akcji nie obyło się bez ciekawych zdarzeń . Jednym z nich było przyniesienie przez jednego z pracowników, firmy oprócz starego telewizora, najmniejszej spośród wszystkich rzecz - baterii od zegarka.

-Totalizator Sportowy jest firmą odpowiedzialną społecznie i doskonale orientuje się we współczesnych problemach dotyczących ekologii. Spółka robi wiele, by integrować cele biznesowe z potrzebami ochrony środowiska. Mając na uwadze wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, ciągłym zmniejszaniem się zasobów naturalnych oraz zanieczyszczeniem, zamierza minimalizować swoje negatywne oddziaływanie na środowisko naturalne - mówi Piotr Gawron, rzecznik prasowy Spółki. Akcja ekologiczna podjęta przez Totalizator Sportowy miała na celu zwiększenie świadomości oraz wypracowanie postaw ekologicznych wśród pracowników. - Uważamy, że Spółka może prowadzić swoją działalność proekologiczną tylko i wyłącznie wówczas, kiedy wszystkie osoby pracujące w firmie będą w pełni świadome tego czym jest środowisko naturalne, jak możemy wspólnie o nie zadbać i jak dużo w tym temacie zależy od nas samych - dodaje Piotr Gawron.
 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...