top event

najczęściej czytane
12795411435422561.jpg

klient/sponsor:

Komisja Europejska

charakter imprezy:

społeczny/kulturalny

termin:

06.08.2010

lokalizacja:

Zakopane, Łódź

organizacja:

Telma Group Communications

tagi:

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

HELP w górach i na festiwalu graffiti

Letnia trasa „HELP dla życia bez tytoniu” kontynuuje letnią trasę. W sierpniu odwiedzi Zakopane, a także zagości na Outline Colour Festival w Łodzi.

W górach odbędą się dwa plenerowe eventy. 6 i 7 sierpnia kampania zawita do Zakopanego. Wolontariuszy w charakterystycznym pomarańczowo – niebieskim namiocie będzie można spotkać na Dolnej Równi Krupowej. Między godziną 10.00 a 16.00 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania poziomu tlenku węgla (CO) w wydychanym powietrzu. Badanie to wykonuje się przy pomocy smokolizera, czyli urządzenia, które rejestrując wydychane z płuc powietrze pokazuje konkretny wynik obecności czadu w płucach. Wolontariusze kampanii będą także udzielać porad jak skutecznie rzucić palenie, jak unikać biernego palenia oraz jak nie zaczynać palić. Ponadto, kamera HELP uwieczni każdego, kto zgodzi się podzielić z innymi swoimi doświadczeniami związanymi z walką z tytoniem. Wszyscy którzy skorzystają z badania otrzymają ulotki oraz promocyjne gadżety HELP do wyboru są m.in. klapki plażowe, torby na zakupy, podkoszulki, worki szkolne, notesy magnetyczne, długopisy, wieszaki i kosmetyczki.

HELP dla życia bez tytoniu zaangażuje się także w tegoroczną edycję Outline Colour Festival – najważniejszej polskiej imprezy graffiti odbywającej się każdego roku w Łodzi. Między 18 a 25 sierpnia odbędzie się akcja pod hasłem „Nie zaczynaj!”, w ramach której niemieccy artyści goszczący na festiwalu – grupa MACLAIM – ozdobią fotorealistycznym graffiti z antytytoniowym przesłaniem Patio jednej ze szkół wyższych w Łodzi.

- Malowanie obrazu potrwa klika dni. Podczas gdy artyści będą tworzyć obraz zniechęcający do sięgnięcia po pierwszego papierosa, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z badać, otrzymać porady i podzielić się swoimi wskazówkami, jak walczyć z tytoniem przed naszą kamerą. Wskazówki zebrane podczas akcji zostaną umieszczone na stronie kampanii www.help-eu.com, na której obecnie można znaleźć setki filmików autorstwa ludzi z całej Europy, w których radzą oni innym, jak walczyć z problemem tytoniu
– informuje Katarzyna Rąkowska, koordynator kampanii. W 2010 roku HELP w całej Europie angażuje się w akcje związane ze sztuką uliczną po to, aby zwiększyć zasięg swojego przesłania i dotrzeć z pomocą także do młodzieży, która szukając pomysłu na siebie stara się żyć „pod prąd” tworząc sztukę uliczną – m.in. malując graffiti, tańcząc break dance, tworząc muzykę hip-hop.

Kampania HELP Dla życia bez tytoniu jest prawdziwie ogólnoeuropejską kampanią, która wykorzystuje te same wizerunki, spoty TV, banery i materiał promocyjny we wszystkich 27 krajach członkowskich. Ogólnym mottem kampanii jest udzielanie pomocy i poparcia “dla życia bez tytoniu” poprzez dostarczanie wszechstronnych informacji o kwestiach zdrowotnych i społecznych związanych z paleniem tytoniu. Kampania została wymyślona i opracowana dzięki wyjątkowemu procesowi aktywnego uczestnictwa, w którym zachęcano młodych ludzi, aby dzielili się poważnymi lub absurdalnymi „poradami” związanymi z tematyką zapobiegania paleniu, rzucania palenia i ochrony przed biernym paleniem. Cała kampania jest „napędzana przez sieć”, a jej celem jest przyciągnięcie młodych ludzi do strony internetowej kampanii www.help-eu.com - dostępnej w 22 językach – gdzie mogą m.in. uzyskać informacje o zagrożeniach jakie niesie palenie i znaleźć linki organizacji walczących z nałogiem tytoniowym lub do młodzieżowych organizacji partnerskich.

Bieżące informacje na temat działań kampanii można uzyskać na stronie „HELP dla życia bez tytoniu” na portalu Facebook.
 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...