top event

najczęściej czytane
12827258355715189.jpg

klient/sponsor:

Miasto Gdynia, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

charakter imprezy:

promocja, społeczny/kulturalny

termin:

23.09.2010 - 03.10.2010

lokalizacja:

Gdynia, Gdańsk, Sopot

organizacja:

Stowarzyszenie A KuKu Sztuka

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Festiwal Form Multimedialnych TRANSVIZUALIA

TRANSVIZUALIA 010, czyli 4. Międzynarodowy Festiwal Form Multimedialnych to największy w Polsce północnej festiwal multimediów i unikatowy w skali Polski projekt artystyczny prezentujący szeroki przekrój przez formy audiowizualne. Istnieje od 2007 roku.

Idea wydarzenia oparta jest na łączeniu wielu sztuk – m.in. muzyki, filmu, video artu, działań performerskich, wystawienniczych, interwencji w tkankę miejskią. Festiwal anektuje przede wszystkim liczne przestrzenie na terenie Gdyni. Wydarzenia towarzyszące odbywają się w pozostałych miastach Trójmiasta.

W trakcie ostatnich trzech edycji na TV Festival wystąpili m.in. Chicks on Speed, Otto Von Schirach + Vj Motomichi, Mira Calix, Fennesz, Dj Krush, Clark, Addictive TV, Hexstatic, Various Production, Gaslamp Killer, Dat Politics, Planningtorock, Gong Gong, Daedelus, Bibio, Oval, Felix Kubin, Boxcutter i wielu innych.

TRANSVIZUALIA to nie tylko muzyka, ale liczne projekty wystawiennicze, międzynarodowy konkurs z zakresu sztuki multimediów, projekty warsztatowe, spotkania z twórcami oraz projekty specjalne.

TRANSVIZUALIA nie mają jednej, z góry przyjętej struktury. Co roku organizatorzy modyfikują poszczególne moduły. Festiwal jest w nieustannej konstrukcji.

GŁÓWNE MODUŁY PROGRAMOWE edycji 010:
Transspaces: eksperymentalny projekt wystawienniczy prezentujący aktualną sztukę nowych mediów w formie serii pokazów audio-wizualnych.
Międzynarodowy Konkurs:  live act multimedialny
TV-Liveacts: bogaty program wieczornych i nocnych wydarzeń, łączących obraz, muzykę i performance oraz różne inne media w zależności od projektu
Kinorotacje: zróżnicowany program filmowy + sztuka video
TV-Lab: sekcja warsztatowa + debata + spotkania z artystami

OPIS MODUŁÓW:
 
TV-Liveacts:
scena muzyczna
To bogaty program wydarzeń, łączących obraz, muzykę i performance.
Transvizualia prezentują artystów poszukujących nowych brzmień, eksperymentujących, odważnych. Festiwal promuje głównie szeroko pojętą elektronikę i wszelkie zjawiska muzyczne, które wpisują się w nurt działań audio-wizualnych.

W tym roku na Festiwalu wystąpią starannie wyselekcjonowane gwiazdy elektroniki m.in.:
JIMMY EDGAR – premierowe wykonanie w Polsce nowego albumu | LUKE VIBERT | GRASSCUT - premierowe wykonanie w Polsce nowego albumu | PINCH | RUDI ZYGADLO – premierowe wykonanie w Polsce pierwszego albumu

Transspaces:
audio-wizualny projekt wystawienniczy

W odróżnieniu od lat poprzednich podczas edycji 2010 projekt wystawienniczy będzie miał charakter performatywny, realizujący ideę „art in progress”. Zamiast standardowych obiektów multimedialnych zostanie zrealizowana specjalna przestrzeń audio-wizualna z udziałem uznanych artystów, łączących w innowacyjny sposób obraz i dźwięk.

Do projektu zostali zaproszeni:
PRINCIPLES OF GEOMETRY + kolektyw ANTIVJ [Francja] – polska premiera „Stereoscopic Show” zrealizowana w technice 3D – otwarcie festiwalu
Prezentacja wytwórni Raster-Noton: występy w formule Live KANGDING RAY, PIXEL, FRANK BRETSCHNEIDER [Niemcy] | duet TAPEBOX [UK] z projektem „Sculpture”.

Działania muzyczno-wizualne zostaną uzupełnione warsztatami z zakresu nowych technologii multimedialnych + spotkaniami z artystami.

Konkurs TV 010

Festiwal TRANSVIZUALIA 010 GDYNIA zaprasza artystów do nadsyłania prac wykonanych w różnorodnych technikach medialnych i multimedialnych, opartych na wykorzystaniu obrazu i dźwięku w zapisie cyfrowym. O przyjęciu pracy decyduje jej innowacyjny charakter. Przyjmowane są prace artystyczne z zakresu live actu multimedialnego, symbiotycznie łączącego obraz i dźwięk podczas występu „na żywo”. W ramach Konkursu TV 010 istnieje jedna sekcja konkursowa: Live Act Multimedialny [2000 euro]. Konkurs kierowany jest do czynnie działających artystów, posługujących się w swojej działalności technikami audiowizualnymi i multimediami, w tym do studentów wyższych uczelni, nie tylko artystycznych.
Termin upływa: 5 września 2010
Kontakt: konkurs@transvizualia.com

Kinorotacje:
program filmowy + sztuka video
KINOROTACJE to jeden z podstawowych modułów programowych TV. Program konstruowany jest w oparciu o charakter oraz ideę Festiwalu, prezentując zróżnicowany przekrój przez formy filmowe, w tym obrazy awangardowe, eksperymentalne, krótkometrażowe, dokumentalne, sięgając po odważne kino autorskie, sztukę video, które śmiało wpisują się w „transvizualną”, przekraczającą granice estetykę. Na tegoroczne KINOROTACJE złoży się m.in. szeroka panorama współczesnego kina japońskiego oraz autorski wybór form video-artowych [OneDotZero, Talents Video, Pleix], form awangardowych i filmów wybitnego reżysera Michela Gondriego.

TV-Lab:
sekcja warsztatowa + debata

Jednym z naczelnych celów, stawianych Transvizualiom, jest edukacja. Organizatorzy proponują serię warsztatów dostępnych nieodpłatnie dla szerokiego grona odbiorców. Istotne jest również użycie niestandardowych rozwiązań. Dlatego powstanie debata, o charakterze warsztatowym, ucząca otwartej rozmowy o problematyce sztuki współczesnej – tzw. BarCamp [po raz pierwszy w Gdyni!], warsztaty z zakresu kreatywnego remiksowania dzieł artystycznych czy warsztaty z  programowania DIY [Pure Data | Processing | Arduino]. 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...