top event

najczęściej czytane
12819637521758981.jpg

klient/sponsor:

PROT, ZROT

charakter imprezy:

promocja

termin:

09.08.2010 - 20.08.2010

lokalizacja:

Bałtyk

organizacja:

Agencja Promocji Miast i Regionów

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Co robi Mikołaj latem na plaży?

Turyści odwiedzający w sierpniu jedną z 22 plaż nad Bałtykiem mają okazję spotkać tam niezwykłego plażowicza – Mikołaja! Na plenerowych stoiskach Mikołajowi relaksującemu się w spa towarzyszą osoby uprawiające np. narciarstwo biegowe.

Postaci te są żywą ilustracją możliwości aktywnego spędzania czasu, jakie wiążą się z ofertą wypoczynku nad polskim morzem w zimie, a więc poza tradycyjnym okresem urlopowym. To dlatego, że wszystko odbywa się w ramach kampanii „Mikołaj na plaży”, stanowiącej letnią odsłonę całorocznego projektu „Czas na Bałtyk” realizowanego przez Pomorską oraz Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT oraz ZROT).

Stworzenie namiastki zimowej, nadbałtyckiej plaży w środku lata ma pokazać Polakom, że Bałtyk to idealne miejsce na relaks o każdej porze roku, oferujące szereg atrakcji.

- Letnie wakacje, gdy plaże pełne są wczasowiczów, to doskonała okazja, by pokazać i przekonać tych wszystkich wiernych niepowtarzalnej atmosferze Bałtyku turystów,  że polskie morze – wbrew powszechnym skojarzeniom – jest atrakcyjne także zimą, czego wiele osób po prostu nawet nie przypuszcza
– mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

- Narciarstwo biegowe, snow-kiting czy bogata oferta ośrodków spa to tylko niektóre możliwości aktywnego wypoczynku nad morzem, poza tradycyjnym sezonem i to za znacznie atrakcyjniejsze ceny – dodaje Władysław Husejko, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Plażowe instalacje stworzone są z wykorzystaniem scenografii budującej nastrój zimowej plaży oraz rekwizytów, typowych zarówno dla nadmorskiego wypoczynku, jak i sportów zimowych. Mikołaj występuje w tradycyjnym czerwonym kostiumie, a w przerwach relaksującego masażu w spa, z pewnością nie odmówi sobie kilku szusów na nartach biegowych po… piasku. Atrakcją plenerowych stoisk są także stanowiska fotograficzne, gdzie odwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcia. Fotografia w scenerii zimowej bałtyckiej plaży to prawdopodobnie jedna z najbardziej nietypowych pamiątek z letniego urlopu nad morzem. Do dyspozycji turystów zainteresowanych ofertą nadmorskich miejscowości są także przedstawiciele lokalnych informacji turystycznych, którzy najlepiej zaprezentują atrakcje nadbałtyckich kurortów.

Zapraszamy do spotkania z Mikołajem codziennie w godzinach 10:00 – 17:00 na następujących plażach nad Bałtykiem:

16 sierpnia    Dąbki , Mielno
17 sierpnia    Ustronie Morskie , Kołobrzeg
18 sierpnia    Dźwirzyno , Mrzeżyno
19 sierpnia    Rewal , Międzyzdroje
20 sierpnia    Świnoujście

Pomysłodawcą i realizatorem sierpniowej kampanii „Mikołaj na plaży” jest Agencja Promocji Miast i Regionów.

Projekt „Czas na Bałtyk” jest wspólną inicjatywą województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Biorą w nim udział 22 nadbałtyckie gminy oraz samorządy obu województw. Organizatorami kampanii są Pomorska oraz Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Działania prowadzone w ramach projektu zawsze mają nietypowy charakter.

- Nie boimy się pozytywnie zaskakiwać turystów – deklaruje Marta Chełkowska, Prezes PROT. Pierwszym i bardzo mocnym akcentem projektu była inauguracyjna akcja w górach. Wówczas, podczas zimowych ferii, na stokach narciarskich w Jurgowie i Karpaczu, powstały… piaszczyste plaże. Wypoczywali na nich prawdziwi plażowicze w strojach kąpielowych, co przy kilkunastostopniowym mrozie z pewnością zwracało uwagę narciarzy wakacyjną ofertą Bałtyku. Za tę niestandardową formę promocji, Agencja Promocji Miast i Regionów - będąca pomysłodawcą i realizatorem akcji „Plaża na stoku”, jak i obecnej kampanii  - uhonorowana została brązową statuetką w kategorii Marketing Miejsc prestiżowego Polskiego Konkursu Reklamy KTR 2010.
 

1
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...