top event

najczęściej czytane
12797059437302921.jpg

klient/sponsor:

--

charakter imprezy:

społeczny/kulturalny

termin:

10.11.2010 - 22.11.2010

lokalizacja:

Kuba

organizacja:

Akademia Nikona

udostępnij  Podziel się na Facebook
wyślij link  wyślij link

Akademia Nikona szkoli na Kubie

W połowie listopada (10 – 22.11) odbędzie się pierwsza Fotoekspedycja Akademii Nikona na Kubę. Przewodnikiem po kraju Che Guevary będzie Krystian Bielatowicz, który podzieli się z uczestnikami wiedzą zdobytą podczas wielu fotograficznych podróży w tamten rejon świata.

Uczestnicy nie tylko doświadczą atmosfery miejsc Ernesta Hemingwaya czy epoki kolonialnej, ale przede wszystkim poznają wyjątkowych Kubańczyków. Dwutygodniowa Fotoekspedycja to nie tylko wspaniałe wakacje, ale także setki godzin warsztatów z fotografii reportażowej i podróżniczej. Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają wyjątkowy album Ernesto Bazana „Cuba”.

Trasa Fotoekspedycji na Kubę prowadzi przez miejsca kultowe, takie jak Hawana, Pinar del Rio, Santa Clara czy Trinidad, ale także zbacza z turystycznych szlaków, by globtroterzy mogli lepiej poznać ten fascynujący kraj. Uczestnicy odwiedzą kubańską szkołę boksu oraz szkołę baletową; spotkają się z guajiro – farmerem, który pokaże plantację tytoniu; poczują zapach i smak cygr w Vuelta Abajo oraz będą uczestniczyć w obrzędach religijnych wyznawców lokalnego kultu Santeria. Nie zabraknie czasu na rozmowy o prawdziwej Kubie z ochroniarzem Che Guevary czy miejscowymi artystami.

Adepci fotografii zwiedzą także Muzeum Fotografii w Hawanie, czyli Fototeca De Cuba, gdzie obejrzą dostępny dla „wtajemniczonych” Transvestite Show. Będzie także okazja do realizacji sesji zdjęciowej na plantacji kawy w Las Terrazas.

Podczas Fotoekspedycji nie zabraknie specjalnych wykładów i dyskusji, w których przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące sprzętu fotograficznego, kompozycji zdjęć w fotografii podróżniczej czy fotografii reportażowej. – mówi, dwukrotnie wyróżniony w konkursie Grand Press Photo 2010, prowadzący Krystian Bielatowicz.

Pod okiem profesjonalisty, teorię będzie można od razu sprawdzić w praktyce, a także podczas analizy zdjęć. Po powrocie z Fotoekspedycji od uczestników zebrane zostaną fotoreportaże i zdjęcia pojedyncze z wyjazdu – autor najlepszej fotografii lub cyklu zostanie wyróżniony albumem fotograficznym  Ernesto Bazana „Cuba”.

Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na ich poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt oraz dla tych, którzy chcą bardzo wnikliwie poznać Kubę.


Informacje o prowadzącym:
Krystian Bielatowicz – fotograf, należący od 2006 roku do Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz nowojorską organizacją Vision Project (www.visionproject.org). Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii "Krajobraz" Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia" 2008, BZWBK Pres Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura).
W tym roku został dwukrotnie wyróżniony drugą nagrodą w kategorii „Życie codzienne” oraz „Ludzie” konkursu Grand Press Photo 2010 oraz I nagrodą kategorii Portrety Fotoreportaż w BZ WBK Press Photo 2010. Krystian Bielatowicz należy także do grona nIKON Fotografii. (www.bielatowicz.com , www.nikonyfotografii.pl )


 

1
Brak plików.
Brak komentarzy.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym

podobne eventy

ładowanie...